O projekcie

Inicjatywa finansowana jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (priorytet VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.1 Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy) i realizowana jest na terenie województwa łódzkiego.

Projekt adresowany jest do 100 osób do 25 roku życia zarejestrowanych jako bezrobotne z terenu powiatów sieradzkiego, wieluńskiego i wieruszowskiego. Jego celem jest udzielenie wszechstronnej pomocy młodym osobom zamieszkującym wyżej wymienione powiaty w znalezieniu satysfakcjonującej pracy. Uczestnicy projektu zostaną objęci kompleksowym wsparciem szkoleniowym i doradczym. Pozwoli ono na dostosowanie ich kwalifikacji zawodowych i umiejętności interpersonalnych do potrzeb pracodawców.
Działania zaplanowane do realizacji w ramach projektu przewidują:

  • Udzielenie uczestnikom projektu wsparcia doradczego. Będą oni mieli do dyspozycji doradcę zawodowego, z którym odbędą indywidualne rozmowy. Pozwolą one na stworzenie Indywidualnego Planu Działania (IPD). Doradca zawodowy pomoże każdemu uczestnikowi w wyborze szkolenia zawodowego zgodnie z jego predyspozycjami, tak aby optymalne dostosować jego kwalifikacje do potrzeb rynku pracy.
  • Szkolenia z zakresu aktywnego poszukiwania pracy i prawa pracy.  Dzięki nim uczestnicy poznają metody i techniki, które pozwolą się im przygotować do każdej rozmowy kwalifikacyjnej. Podczas warsztatów będą oni mogli nabyć lub doskonalić umiejętność pisania dokumentów aplikacyjnych (CV, list motywacyjny), tak aby zostały one zauważone przez pracodawcę. Ponadto dzięki szkoleniu z zakresu prawa pracy uczestnicy poznają swoje prawa i obowiązki wynikające z Kodeksu Pracy.
  • Szkolenia rozwijające kompetencje społeczne. W trakcie szkoleń uczestnicy nauczą się m.in.: przełamywać bariery komunikacyjne oraz zarządzać czasem. Podczas warsztatów będą oni pracować z doświadczonym trenerem nad wzrostem pewności siebie, asertywnością, umiejętnością radzenia sobie ze stresem, rozwojem kreatywności, umiejętnością prowadzenia negocjacji oraz pracy w zespole.

Po ukończeniu każdego w wyżej wymienionych szkoleń jego uczestnik otrzyma Certyfikat BD Center – uznanej instytucji szkoleniowej.

  • Szkolenia zawodowe. Moduł szkoleń zawodowych zaplanowanych w projekcie składa
    się z następujących szkoleń:
  • Samodzielny księgowy-bilansista (stopień II) 
  • Pracownik administracyjno-biurowy z obsługą komputera
  • Opiekun osób starszych i chorych
  • Pracownik ds. kadrowych i płacowych
  • Przedstawiciel handlowy
  • Pracownik magazynu-hurtowni
  • Kelner-barman z obsługą kas fiskalnych
  • Organizacja imprez okolicznościowych z modułami cateringu

Każdy z uczestników projektu weźmie udział w jednym, wybranym wspólnie z doradcą zawodowym szkoleniu zawodowym. Po ukończeniu szkolenia jego uczestnik otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne ze wzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej.   Szkolenia zawodowe prowadzone będą przez doświadczoną kadrę trenerską, w grupach liczących do 15 osób. W ich trakcie uczestnicy zdobędą przede wszystkim umiejętności praktyczne oraz niezbędną wiedzę, która pozwoli im wykonywać wybrany zawód.


Aktualności

30.07.2010 Zakończenie projektu ...

30.07.2010 Odbiór certyfikatów ...

21.07.2010 Konferencja podsumowującą projekt ...

więcej ...

Kontakt

ul. Warcka 15
98-200 Sieradz

tel/fax: 043 822 35 42
kom: 795 578 685
pierwszekroki@bdcenter.pl